logo Open Data Estonia

Tartu linna andmekogude avamine

by Märt Põder on 2016-03-14

Avaandmete entusiastid korraldasid märtsi alguses linna esindajate osalusel arutelu Tartu andmekogude tuleviku üle. Linna ülevaade andmekogudest on nüüd kõigile vaatamiseks saadaval.

Kuigi see ülevaade pole kuigi põhjalik, siiski saab selle põhjal hakata mõtlema, et missuguseid andmekogusid võiks Tartu esmajoones oma avaandmete kataloogis kättesaadavaks teha. Tartu abilinnapea Kajar Lember on kinnitanud [1], et avaandmete huvilistelt oodatakse siin prioriteetide seadmist ja linn on konkreetsete sammude üle valmis läbi rääkima. IT-teenistuse juhataja Hüite Bergmann ja infrastruktuuri teenuste juht Rein Lindmäe

Tartu linna
Tartu linna andmekogusid ja plaane seoses avaandmetega tutvustasid IT-teenistuse juhataja Hüite Bergmann ja infrastruktuuri teenuste juht Rein Lindmäe.

Kutsume huvilisi üles neil teemadel Open Data Estonia sotsvõrgustiku lehel või siin kommentaariumis arutama. Kui kellelgi on täpsemaid andmeid Tartu andmekogude kohta või teeb linnale päringuid lisainfo saamiseks, siis avaldame hea meelega selle info siin kõigile kasutamiseks.

Täiendavat materjali:

Garage48 plaanib korraldada sügisel Tartus suur- ja avaandmete häkatoni, mis võiks olla linnale suurepärane võimalus oma avaandmete algatusega avalikult välja tulla ja olla eeskujuks ülejäänud omavalitsustele.

[1] https://www.facebook.com/events/969937356395544/permalink/974667579255855/